Výtvarný obor - soutěže, výstavy

Čtěte, co se povedlo žákům paní uč. Evy Moravcové v tomto školním roce.

Mezinárodní soutěže: 10x medailové místo + 17x umístění

• Kladenská veverka – Kolegarová Anežka obsadila 1. místo a Kubátová Lucie obsadila 2. místo. Práce byly vystaveny v ZOO Dvůr Králové
  • Vždy zelená, vždy modrá – Toruň – Polsko – účastnilo 7 662 dětí ze 38 zemí ze všech 5ti světadílů – umístili se: Bendová Magdalena, Gleizner Tomáš, Hrazánková Estel a Kolegarová Anežka
  • Malí vánoční umělci – Arenzano, Itálie – v kokurenci 11 536 dětí z celého světa se umístilo 7 našich žáků: Beranová Tereza, Čábera Jan, Chládová Karolína, Krumplová Nela, Krumplová Bára, Vytisková Anežka, Bártlová Stela
  • Hikari -mezinárodní soutěž v Japonsku. Práce Jaromíra Chlada byla oceněna zlatou medailí v konkurenci 9 313 dětí z 56 zemí.
  • Poklady mé vlasti – Golesti (Rumunsko) – František Krajíček obsadil 3. místo svým Pohledem na Dolní náměstí v Humpolci. Soutěžilo zde 822 dětí z 23 zemí. Ze zaslaných prací do soutěže jsou vytvořeny kolekce, které budou zdobit dětské nemocnice a dětské domovy.
  • Nova Zagora (Bulharsko) – účastnilo se 3 027 dětí z 33 zemí ze 4 světadílů. V této soutěži se umístilo 6 našich žáků – Niklová Valentýna, Žáčková Ema, Chlad Jaromír, Vinšová Nikol,  Malečková  Marcela a Ira Oliver.
  • ročník soutěže Barvy podzimu v Rumunsku - získali jsme šest medailových míst. První místo obsadila Anna Krajíčková a Hana Pohanová, druhý skončil Oliver Ira a na třetích místech skončila trojice Vytisková Anežka, Koudelka Dominik a Tománková Magda. Soutěžilo 1 200 dětí z 20 zemí.

Celostátní soutěže: 6 x umístění

• Zvíře není věc – Dvůr Králové v konkurenci 653 dětí ze 653 škol se umístili Chlad Jaromír a Kotenová Vojtěška
  • Motýli, soutěž vypsaná Muzeem Vysočina v Jihlavě. Soutěžilo zde 461 dětí a 31 škol. Umístily se zde Bui Nhat Linh, Magdalena Bendová a Anastasia Protcenko (3 práce – z nich jedna na 1. místě), Anežka Kolegarová. Výstava byla nainstalovaná v budově B Kraje Vysočina po celý únor 2023. V měsíci březnu byla výstava k vidění v Galerii v Novém Městě na Moravě.

Výstavní činnost:

• Uspořádali jsme 11 výstav.
  • Na FB jsme představili 58 alb fotografií z naší činnosti

Po talentové zkoušce byl přijat 1 žák na VŠ a 1 žák na SŠ.

Sledujte FB stránku výtvarného oboru.