Co se děje v ZUŠce?

...procházka světem hudebních nástrojů

Během měsíců března a dubna 2017 navštíví naši školu děti z mateřských škol z Humpolce a okolí. Připravili jsme pro ně hudebně vzdělávací program s názvem "Co se děje v ZUŠce?". 

Zábavnou formou a příběhem s lidovými písničkami provedeme děti světem hudebních nástrojů. Děti uslyší a prohlédnou si kontrabas, violoncello, housle, příčnou flétnu, lesní roh, klarinet, tubu, pozoun, akordeon a buben. Na nástroje zahrají žáci naší školy. Malí výtvarníci přichystali pro každého návštěvníka omalovánku formátu A3 plnou hudebních nástrojů a muzikantů.

„Cílem projektu je seznámit děti s prostředím v naší škole a hravou formou je nechat nahlédnout pod pokličku tajuplného světa hudby. Základní umělecké školy jsou ve světovém měřítku unikátním vzdělávacím systémem. Je proto třeba ho neustále rozvíjet a podporovat. Zvláště pak v době stále se zrychlujícího vědeckotechnického vývoje je třeba dokázat děti motivovat, vést k práci na sobě samých a k vytváření vlastních životních hodnot. Přijďte s námi odkrýt tajemství hudebního světa." MgA. Dita Urbánková Čeledová DiS., zástupce ředitele ZUŠ Gustava Mahlera Humpolec

  • Co se děje v ZUŠce 2017